Świętokrzyski Portal Innowacji

Wersja dla niewidomych

English version

"Najszybszym sposobem na odniesienie sukcesu jest podwojenie tempa popełniania pomyłek."
Thomas Watson,
twórca potęgi IBM

Jesteś 384304 gościem
na naszej stronie
Świętokrzyski Portal Innowacji - Gmina Chęciny Innowacyjną Gminą 2018

Logo Moja Innowacyjna GminaZakończyła się siódma edycja Plebiscytu Moje Innowacyjne Otoczenie – Moja Innowacyjna Gmina, którego organizatorem jest Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzyw Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się cztery gminy realizujące proinnowacyjne inicjatywy w sferze społecznej i gospodarczej tj. Gmina Masłów zgłosiła przedsięwzięcie pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Masłów”, Gmina  Chęciny projekt pn. „Chęciny – Gminą kształtującą kluczowe kompetencje mieszkańców. Budowa lokalnej strategii oświaty w Gminie Chęciny”, Gmina Strawczyn przedsięwzięcie pn. „Budowa i uruchomienie nowoczesnego przedszkola i żłobka w Strawczynie” oraz Gmina Wiślica projekt „Rewitalizacja istniejących terenów rekreacyjno-turystyczno-sportowych nad rzeką Nidą w Wiślicy”.

Kapituła Plebiscytu dokonała oceny złożonych formularzy i zdecydowała, iż tegorocznym Laureatem została Gmina Chęciny, nagrodzona za przedsięwzięcie pn. „Chęciny – Gminą kształtującą kluczowe kompetencje mieszkańców. Budowa lokalnej strategii oświaty w Gminie Chęciny”. Założeniem projektu była partycypacja mieszkańców Gminy Chęciny w istotnych dla nich sprawach, włączanie społeczności lokalnej w procesy powstawania dokumentów planistycznych i podejmowania kluczowych decyzji.

Uznanie Kapituły i wyróżnienie w Plebiscycie zyskał natomiast projekt pn. Budowa i uruchomienie nowoczesnego przedszkola i żłobka w Strawczynie” zgłoszony przez Gminę Strawczyn. Założeniem projektu było wybudowanie budynku przedszkola w nowoczesnej technologii pasywnej, energooszczędnej przyjaznej ludziom i środowisku. Dzięki inwestycji 125 dzieci przedszkolnych i 20 żłobkowych objętych jest edukacją i opieką. Dodatkowymi korzyściami płynącymi z realizacji projektu jest zatrudnienie 37 osób z terenu gminy Strawczyn.

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników Plebiscytu będzie miało miejsce podczas Świętokrzyskiej Gali Jakości organizowanej w grudniu br.

Serdecznie gratulujemy!

Data dodania: wtorek, 13 listopada 2018

Baner Regionalna Strategia Innowacji Województwa Świętokrzyskiego
Logo projektu Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe